Wspinaczka lodowa, kursy – Rjukan, Norwegia

Wspinaczka lodowa i kursy wspinaczki lodowej z przewodnikiem wysokogórskim IVBV / UIAGM / IFMGA. NORWEGIA – RJUKAN 

 
 
Zapraszamy na wspinaczkę lodową w Rjukan, w Norwegii, miejscu przez wielu uważanym za Mekkę wspinaczki lodowej.
Znajduje się tu ponad 200 lodospadów, a długi i stabilny sezon zimowy gwarantuje dobre warunki do wspinaczki lodowej przez kilka miesięcy.
Wspinanie lodowe oraz kursy wspinaczki lodowej są przygotowywane oraz odbywają się pod okiem licencjonowanego, międzynarodowego przewodnika wysokogórskiego IVBV / UIAGM / IFMGA. Termin oraz stopień ich trudności dobieramy do indywidualnych potrzeb klientów> od zupełnie początkujących po zaawansowanych. Poniżej więcej informacji.
 
chillup guide rjukan ice climbing marcin kin photo
 
 
O RJUKAN
Rjukan można uznać za światowej klasy centrum wspinania w lodzie. Nikt, kto ceni sobie efektywnie wykorzystany czas na wspinanie, nie będzie żałował decyzji o przyjeździe do Norwegii, a przepiękne krajobrazy i dzika przyroda dopełnią reszty wrażeń.
 
O WSPINACZCE LODOWEJ w Rjukan
Rjukan to kameralne miasteczko położone w Telemarku, w południowej części Norwegii, oddalone o trzy godziny jazdy samochodem od Oslo. Lodospadów w Rjukan jest ponad dwieście i przybierają one bardzo bogate formy, przez co ciężko się nimi znudzić. Znajdziemy tu zarówno krótkie drogi, doskonałe na rozpoczęcie przygody ze wspinaczką lodową, jak i szlifowanie techniki, a także drogi wielowyciągowe na każdym poziomie zaawansowania. Łatwy dostęp pod lodospady gwarantuje efektywnie spędzony czas, a co za tym idzie wiele metrów wspinania i oczekiwany progres.
Nasze cele umiejscowione są w ciekawych przestrzeniach: w dramatycznie głębokich kanionach, w pięknych lodowych amfiteatrach, do których często trzeba zjechać na linie, w industrialnej scenerii elektrowni wodnej lub ponad malowniczym Rjukan. Niezapomniane widoki to dodatkowa atrakcja naszych wspinaczek.
Niektóre polecane linie i sektory: Lipton i Jusvoyla w przepięknym wąwozie, Vemorkbrufoss Vest pod mostem do historycznej fabryki “ciężkiej wody”, Lucky Lisa w sektorze krótkich, ale często wymagających dróg – Krokan, Haugsfossen w lodowej arenie czy też lodospad King Kong.
Film o wspinaczce lodowej w Rjukan> http://vimeo.com/80368807
 
O PROGRAMIE WSPINACZKI LODOWEJ
Mamy możliwość stworzenia programów dla początkujących i doświadczonych wspinaczy. Tych drugich wspieramy w realizacji ich marzeń na długich i wymagających drogach lodowych.
Nasze doświadczenie, znajomość terenu i aktualnych warunków gwarantują efektywnie spędzony czas oraz setki metrów przewspinanego pionowego lodu. Długość naszych dróg wspinaczkowych waha się od jednowyciągowych, których można zrobić kilka w ciągu dnia, do wielowyciągowych i całodniowych wypraw. Dzienny czas spędzony na wspinaniuto od 5 do 10 godzin, w zależności
od obiektu i umiejętności wspinaczy.
Proponujemy również trzydniowe kursy na dwóch poziomach zaawansowania oraz wspinaczki partnerskie na lodospady waszych marzeń.
Kurs POZIOM 1.
Kurs dedykowany dla początkujących, którzy chcieliby zacząć przygodę ze wspinaniem w lodzie lub podszlifować swoje umiejętności. W programie kursu: nauka posługiwania się sprzętem do wspinaczki lodowej, podstawowe techniki wspinania oraz wspinanie “na wędkę”.
Kurs POZIOM 2.
Kurs ten polecamy wspinaczom z opanowanymi podstawami technik lodowych, którzy chcieliby przejść na wyższy poziom. W programie kursu: zaawansowane techniki wspinaczki w stromym lodzie; nauka: prowadzenia, budowy stanowisk i zjazdu  oraz wprowadzenie do wspinaczki wielowyciągowej.
 
O AKOMODACJI 
Old School Hostel lub Climb Inn, w zależności od wymaganego komfortu i budżetu wyprawy. 
 
Aktywność: wspinaczka lodowa z przewdonikiem wysokogórskim IVBV / UIAGM / IFMGA.
Miejsce: Rjukan, Norwegia.
Cena za przewodnika na 1 dzień:
4 osoby: 550 PLN od osoby
3 osoby: 750 PLN od osoby
2 osoby 1000 PLN od osoby
1 osoba 1700 PLN zajęcia indywidualne
Dla grup biorących udział w kursach 3-dniowych oraz indywidualnych programach wielodniowych przewidujemy rabat.
Cena akomodacji i wyżywienia: akomodacja z wyżywieniem 330 PLN za dzień, za osobę, akomodacja bez wyżywienia 150 PLN za dzień, za osobę (klienci pokrywają koszt akomodacji i wyżywienia przewodnika).
 
REZERWACJA
Rezerwacji można dokonać mailowo: chillup.guide@gmail.com lub telefonicznie: 0048 515 580 548, 0047 9669 3880, 0047 9987 6180. Z przyjemnością udzielimy też wszelkich dodatkowych informacji dotyczących wyjazdu, takich jak: sprzęt, transport, terminy etc.
 
kontakt
 
 
 
IMG_6545 copymala_MG_5620 copyIMG_5977 copmy