Ski tury na fiordach – Norwegia

Ski tury w Norwegii, w regionie Sogn og Fjordane, na Lofotenach i w Alpach Lyngen.

Poniżej opis regionu Sogn og Fjordane. Opisy Lofotenów i Alp Lyngen wkrótce.
Wycieczki ski turowe są przygotowywane oraz odbywają się pod okiem licencjonowanego, międzynarodowego przewodnika wysokogórskiego IVBV / UIAGM / IFMGA. Program wycieczek są dostosowywane do indywidualnych potrzeb klientów od zupełnie początkujących do zaawansowanych.
Sogn og Fjordane to zjawiskowej urody region położony w zachodniej części Norwegii. Tu gigantyczne fiordy, dramatycznie wrzynające się w głąb lądu, otoczone są dzikimi górami. Przyroda, w dużej mierze nietknięta ręką człowieka, pozwala nacieszyć oko niebywałymi widokami. W Sogn og Fjordane duża ilość opadów śniegu jest gwarantowana, a jazda w świeżym puchu możliwa całą zimę i wiosnę.
 
3 valleys, 2 glaciers, 1 skitour. Giertvasstind 2351m, N face of E ridge. Hurrungane (West Jotunheimen)
 
Nasze tury narciarskie rozpoczynają się krótką podróżą samochodem, z pensjonatu przez przepiękne doliny, rozsypane w nich gdzieniegdzie malownicze wioski, surowe tunele oraz przeprawy promowe przez fiord. Po dotarciu na miejsce, wstępujemy w dziewicze góry o niezwykle bogatej scenerii. Zdarzy się, że lawirując w rzadkich laskach karłowatych brzózek poczujemy się jak w japońskich ogrodach. Innym razem obcować będziemy z alpejskimi krajobrazami wiszących lodowców i strzelistych szczytów. Wyjątkiem, niespotykanym w innych górach Europy, będzie niezwykły widok na błękitne fiordy.
 
Podczas części wypraw możemy podziwiać panoramę imponującego pasma górskiego Jotunheimen (Dom Gigantów) z dwoma najwyższymi szczytami Skandywii.
Zapraszamy do naszego pensjonatu położonego w bliskim sąsiedztwie Nardowego Parku Krajobrazowego Jostedalen. Jest to piękny dom z wieloletnią tradycją goszczenia turystów
urzekający swoim usytuowaniem, z okien widać lodowiec Nigardsbreen, a także klimatycznym retro wnętrzem. 
 
Aktywność: ski tury z przewodnikiem wysokogórskim
Gdzie: Sogn og Fjordane, Norwegia
Grupy: do pięciu osób
Cena za dzień: 
grupa 5 osób: 450 PLN od osoby
grupa 4 osób: 500 PLN od osoby
grupa 3 osób: 570 PLN od osoby
grupa 2 osób: 850 PLN od osoby
jedna osoba, zajęcia indywidualne: 1700 PLN
 
Umiejętności narciarskie:
od poziomu podstawowego (opanowane techniki zjazdu na trasie przygotowanej, ze skuteczną jazdą pozatrasową) do poziomu zaawansowanego (umiejętność jazdy w stromym terenie, w różnych typach śniegu, z doświadczeniem w podchodzeniu zakosami i w posługiwaniu się rakami i czekanem oraz w ratownictwie lawinowym), program dostosowywujemy do umiejętności klienta. Termin wycieczek oraz stopień ich trudności dobieramy do indywidualnych potrzeb klientów. Mamy możliwość stworzenia programów narciarskich dla początkujących i zaawansowanych. Ski tury są przygotowywane oraz odbywają się pod okiem licencjonowanego, międzynarodowego przewodnika wysokogórskiego IVBV / UIAGM / IFMGA.
 
W razie pytań dotyczących oferty prosimy o kontak drogą mailową chillup.guide@gmail.com lub telefonicznie 0047 96693880, 0047 99876180
 
kontakt i rezerwacja 
 
 
 
sof ski06sof ski 04sof ski08sof ski07sof ski01
winter lodge Norway 
aaaaWebcccWebeeeWebcccaWebOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAbbbbWebpolish guide in NorwayJostedalsbreen with Chillup GuideVigdalen ski touring